Majstrovstvá SR klubov 2013/2014

31.03.2014 22:04

Prvý ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky klubov sa konal cez víkend 29. až 30. marca 2014 v centre Citybowling Poprad. Zúčastnilo sa deväť klubov, dve juniorské družstvá SBwZ, jedno ženské družstvo SBwZ a dve B-čkové družstvá klubov BK Citybowling a BK juniorov Zvolen. Za jeden klub alebo družstvo štartovali štyria hráči. Zúčastnil sa aj náš klub ŠKN Sokol Bratislava v zložení Vladimír Cíferský, Štefan Bučko, Dušan Čihák a Viliam Koška. Prvý deň, teda sobota, patrila súťaži dvojíc, ktoré na náročnom 35 stopovom športovom mazaní odohrali 6 hier. Do finále postupovali štyri najlepšie dvojice a víťazom sa stali domáci hráči klubu BK Citybowling Poprad - Ľuboslav Jurínyi a Lukáš Andrássy. Naša dvojica Vladimír Cíferský a Štefan Bučko obsadili konečné 23.miesto a Dušan Čihák a Viliam Koška 26. miesto...

MSRk - výsledky

Druhý deň majstrovstiev odštartovala súťaž družstiev a hralo sa na dlhom 45 stopovom mazaní. V súťaži družstiev sa najviac darilo klubu BK Lineas Prešov. Náš klub obsadil 10.miesto.  V každej súťaži - dvojice, družstvá a masters, získavali kluby body za poradie, ktoré rozhodli o majstrovi SR. Prvý ročník zvíťazil domáci klub BK Citybowling Poprad, druhé miesto obsadili až dva kluby BK juniorov Zvolen a BK Lineas Prešov. Náš klub ŠKN Sokol Bratislava obsadil 10.miesto, ktoré je pre nás zrejme osudové. Našim hráčom patri poďakovanie za reprezentáciu a samozrejme gratulujeme víťazom. Veríme, že budúcu sezónu to bude pre náš klub lepšie.